Koncert „Dzieci śpiewają kolędy ” – Teatr w Cieszynie – 29.12.2017

Wrzesień to pierwszy miesiąc, gdy po letniej przerwie wakacyjnej znowu spotykamy się aby rozpocząć ćwiczenie pieśni, by przygotować się do dziękczynnego Święta Żniw, Reformacji i Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z nas ma wiele wrażeń z wakacji więc dzielimy się wzajemnie ze sobą, są to dla nas radosne chwile, każdy chce się podzielić różnymi przygodami z wakacji.

Cieszymy się z nowych dzieci, które zawitały do naszego chórku, to piękne, że już od najmłodszych lat chcą śpiewać dla Pana. Nowymi chórzystami są: Kajetan Kurdun, Marta i Ania Sztwiertnia, Julia Szwed, Weronika Cieślar, Kasia Plinta, Jędrek Gajdzica i Martynka Żaczek.

Wzruszającą chwilą są niesione przez dzieci pełne koszyki najróżnorodniejszych plonów, którymi w tym roku obdarował nas Bóg. Pieśnią ” Śpiewaj Panu cała Ziemio ” do tekstu 1 Kronik 16/23-25 chcemy Bogu dziękować za Jego wielką miłość, łaskę i błogosławieństwo   ” Gdyż wielki jest Pan i wielkiej godzien chwały ”  mówi nam wiersz 25 tekstu Słowa Bożego.

Kolejne miesiące to przygotowanie pieśni na Reformację, Gwiazdkę, Świeta Bożego Narodzenia, zaczynamy ćwiczyć kolędy, które tyle radości wnoszą w nasze serca, niosą nam radosną wieść o Zbawicielu. Szybko płynie czas, nadszedł dzień, kiedy znowu stanęliśmy na scenie cieszyńskiego Teatru, a to wielkie przeżycie dla nowych dzieci. Po raz pierwszy na scenie Teatru stanęły: Marta i Ania Sztwiertnia, Kajetan Kurdun, Kasia Plinta, Julia Szwed, Weronika Cieślar.

” Bóg tak ukochał cały świat, Bóg tak ukochał cały  świat, Bóg tak ukochał cały świat, dla nas się narodził ” to refren nowej pieśni ” Na świat przyszedł Boży Syn ” przez którą chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność Bogu za największy dar – Zbawiciela.

Dziękujemy wszystkim chórzystom, całemu chórkowi za wykonanie tych pięknych pieśni, za przekazanie tej radosnej nowiny.

Dziękujemy naszym solistom Olkowi Kurdun, Weronice Cieślar, Najmilce Brudny, Ani Sztwiertnia, Jędrkowi Kurdun, Jakubowi Dziadeckiemu, Ani Twardzik, Julii Drużkowskiej Weronice Cieślar za deklamację Bożego Słowa i naszej orkiestrze Olkowi i Jędrkowi Kurdun, którzy pięknie zagrali na swoich instrumentach.Chcemy też z serca podziękować Weronice Cieślar i Ani Sztwiertnia, które w zastępstwie dziewczynek, które się rozchorowały wykonały partie solowe, było to dla nich wielkie wyzwanie z którego wywiązały się bardzo dobrze, serdecznie dziękujemy.

Wszystkim  chórzystom, tym najmłodszym i tym starszym życzymy wiele radości z śpiewania dla wielkiego wspaniałego Boga, niech Pan Bóg Wam błogosławi w Nowym Roku i udziela wytrwałości w dalszym śpiewaniu.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w dowozie dzieci do Teatru, dziękujemy za wzajemną współpracę, że zawsze możemy na Was liczyć, życzymy Wam Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku.

 

Halina Macura i Joanna Starzec

Pełna galeria zdjęć znajduje się na portalu facebook (jeśli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem kliknij 'nie teraz’).

> Aktualnosci > Koncert „Dzieci śpiewają kolędy ” – Teatr w Cieszynie – 29.12.2017