06.08.2017 – VIII Niedziela po Trójcy Świętej

 

Hasło tygodnia: „Postępujcie jako dzieci światłości, bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość i prawda.”   Ef 5, 8.9;

Dziś prosimy o złożenie tradycyjnej ofiary koszykowej na cele parafialne. Po nabożeństwie zapraszam wszystkich na spotkanie przy kawie i ciastach do sali parafialnej.

Porządek nabożeństw:

W niedzielę za tydzień 13.08.2017r., nabożeństwo o g. 9:00. Będzie to jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca nabożeństwo spowiednio-komunijne. Wszystkich serdecznie zapraszam!

Na czas wakacji godziny biblijne, spotkania młodzieży, chór oraz chórek dziecięcy zostają zawieszone.

Przy wyjściu z kościoła serdecznie polecam literaturę religijną. Przypominam o wpłatach na prenumeratę zwiastuna na II półrocze 2017r.

Przypominam też, że pod kościołem, cały czas czynny jest pokój dla rodziców z małymi dziećmi.

Podaję do wiadomości, iż od miesiąca mamy nową stronę internetową.

Pamiątki założenia: 13.08.

Wisła Głębce – o g. 10:00 odbędzie się poświęcenie nowo wybudowanego kościoła. Poświęcenia dokonają: Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec oraz Biskup Diecezji Cieszyńskiej ks. dr Adrian Korczago.
Mazańcowice – g. 11:00, kazanie: ks. Mirosław Sikora z Rybnika.

Zapowiedzi:

Są wśród nas osoby, które zamierzają wstąpić w święty związek małżeński, a których zapowiedzi podajemy do wiadomości: Natalia Sztwiertnia, c. Katarzyny i Jarosława, zam. w Cisownicy, ul. Poselskiej 4, panna, wyznania ewangelickiego oraz Arkadiusz Szlajss s. Janiny i Tadeusza, zam. w Goleszowie, ul. Stroma 35, kawaler, wyznania rzymsko-katolickiego. Ślub odbędzie się w najbliższą sobotę 12 sierpnia o g. 14:00 w kościele w Cisownicy. Życzymy Bożego błogosławieństwa młodej parze. Polecajmy ich także Bogu w naszych modlitwach.

Do naszej modlitwy chcemy dziś dołączyć naszą współsiostrę Helenę Krzywoń, która dwa dni temu w piątek 4 sierpnia obchodziła swe 94 urodziny. Życzymy naszej solenizantce Bożego błogosławieństwa i Bożego prowadzenia na każdy dzień życia.

Przy tej okazji wraz z rodziną pragniemy wspomnieć męża naszej solenizantki ś.p. Jerzego Krzywoń, który zmarł przed 15 laty, 31sierpnia 2002 roku w wieku 85 lat. Wspominają go: żona, córka i syn z rodzinami.

Wspominany dziś także ś.p. Herminę Raszka z d. Cieślar, która zmarła  w minioną środę  2 sierpnia br. w wieku 84 lat. Jej pogrzeb odbył się wczoraj tj. 5 sierpnia z kościoła na cmentarz parafialny.

> Ogłoszenia > 06.08.2017 – VIII Niedziela po Trójcy Świętej