24.09.2017 – XV Niedziela po Trójcy Świętej

 

Hasło tygodnia: „Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie.” I P 5,7;

Porządek nabożeństw:

W niedzielę za tydzień 01.10.2017r. pragniemy obchodzić Dziękczynne Święto Żniw. Nabożeństwo o zwykłej porze  tj. o g. 9:00. Po nabożeństwie w sali parafialnej śniadanie żniwne połączone z degustacją regionalnych potraw. Stąd prośba dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nas w przygotowaniach, aby zgłaszać chęć przyniesienia regionalnych, domowych produktów w kancelarii parafialnej bądź telefonicznie.

Szkółki niedzielnej nie będzie, wszystkie dzieci z tradycyjnymi koszyczkami z darami ziemi zapraszam na nabożeństwo.

Zapraszam na stałe spotkania:
Środa       g.  18:00 godzina biblijna         – film „Kaznodzieja z karabinem”
Czwartek g. 16:30 spotkanie koła robótek
18:00 spotkanie kobiet
Piątek       g. 16:30 spotkanie tegorocznych konfirmantów
17:30 spotkanie młodzieży
19:00 próba chóru
Sobota      g. 15:00 próba chórku dziecięcego. Serdecznie zapraszam!

Jeszcze dziś o 18:00 w amfiteatrze w Wiśle koncert finałowy warsztatów muzycznych. Serdecznie zapraszam!

W sobotę 7 października w ramach obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji pragniemy zorganizować wycieczkę do Zamku Sułkowskich w Bielsku, gdzie są dwie piękne i wartościowe wystawy o tematyce reformacyjnej. Tam też spotkamy się z prof. Ewą Chojecką która te wystawy nam  przybliży. Następnie udamy się do leśnego kościoła w na bielskich błoniach, a jeśli pogoda dopisze to także do ołtarza europejskiego na górze Kotarz. Później przez przełęcz salmopolską powrócimy do Cisownicy. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wszystkich serdecznie zachęcam.

Przy wyjściu z kościoła serdecznie polecam literaturę religijną, najnowszy numer Zwiastuna. Przypominam też, że pod kościołem, cały czas czynny jest pokój dla rodziców z małymi dziećmi.

Zaproszenia do obejrzenia spektaklu laserowego z okazji 500 lat Reformacji, który odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 20.00 na dziedzińcu zamku Rycerskiego w Dzięgielowie. Wstęp wolny!

Pragniemy dziś prosić o błogosławieństwo i prowadzenie dla naszych Jubilatów z minionego miesiąca. Dziękuję Jubilatom za złożone ofiary na cele parafialne.

Krakowskie stowarzyszenie Wiosna prowadzi projekt pomocy o nazwie „Szlachetna Paczka”. Poszukiwani są wolontariusze, powyżej 16 roku życia, którzy po przeszkoleniu pomogą w realizacji tego projektu. Więcej informacji na stronie internetowej Szlachetna Paczka lub w kancelarii parafialnej. Zachęcam serdecznie do zaangażowania się w tę akcję.

Wspominamy dziś ś.p. Wandę Malec, która zmarła przed 6 tygodniami 8 sierpnia br. w wieku 67 lat. Wspominają ją: mąż, synowie z rodzinami, bliższa i dalsza rodzina.

Wspominamy także ś.p. Jerzego Kłodę, który zmarł przed 10 laty, 22 września 2007 roku w wieku 33 lat. Wspominają go: siostra oraz bracia z rodzinami, bliższa i dalsza rodzina.

Wspominając ś.p. Jerzego Kłodę wspominamy także jego rodziców ś.p. Karola Kłodę który zmarł 14.01.2015 w wieku 76 lat, oraz ś.p. Aurelię Kłoda, która zmarła 29 maja br.

> Ogłoszenia > 24.09.2017 – XV Niedziela po Trójcy Świętej