08.10.2017 -XVII Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia: „Zwycięstwo, które zwyciężyło świat to wiara nasza.” I J 5,4;

Porządek nabożeństw:
W niedzielę za tydzień 15.10.2017r., nabożeństwo o g. 9:00. Serdecznie zapraszam!

Zapraszam na stałe cotygodniowe spotkania:

Środa 18:00 godzina biblijna
Czwartek 16:30 spotkanie koła robótek
Piątek 16:30 spotkanie tegorocznych konfirmantów
17:30 spotkanie młodzieży
19:00 próba chóru
Sobota 10:00 próba chórku dziecięcego. Serdecznie zapraszam!

Wychodząc z kościoła można zabrać kopertę Akcji diakonijnej: Kromka Chleba dla bliźniego… Jest to akcja parafialna tzn. że zebrane datki są przeznaczone na cele diakonijne w naszej parafii. Akcja trwać będzie do 31 października.

Od października rozpoczynamy zbieranie składki kościelnej. Nasi rejonowi będą jak co roku pukać do waszych drzwi. Składkę można także wpłacać na konto parafialne z dopiskiem: Ofiara na cele kultu religijnego – składka kościelna.

Drodzy! Ta składka jest wyrazem naszej odpowiedzialności za Parafię, dlatego kładę też na nasze serca uchwałę Synodu Kościoła, która mówi iż składka kościelna powinna wynosić 1% naszego dochodu. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać!

Pamiątka poświęcenia 15 września:

Pierściec, g. 10:00, kazanie: ks. Eneasz Kowalski z Pokoju,

Przy wyjściu z kościoła serdecznie polecam literaturę religijną, nasz nowy Informator parafialny, najnowszy numer Zwiastuna. Przypominam też, że pod kościołem, cały czas czynny jest pokój dla rodziców z małymi dziećmi. Do takiej formy bycia na nabożeństwie serdecznie zapraszam!

Krakowskie stowarzyszenie Wiosna prowadzi projekt pomocy o nazwie „Szlachetna Paczka”. Poszukiwani są wolontariusze, powyżej 16 roku życia, którzy po przeszkoleniu pomogą w realizacji tego projektu. Więcej informacji na stronie internetowej Szlachetna Paczka lub w kancelarii parafialnej. Zachęcam serdecznie do zaangażowania się w tę akcję.

Diecezja Cieszyńska zwraca się z prośbą do wszystkich osób posiadających konta na Facebooku o odnalezienie i polubienie oficjalnej strony Diecezji Cieszyńskiej na tym portalu społecznościowym. Zależy nam, żeby stworzyć społeczność osób, do których będą docierały najważniejsze informacje z życia naszej Diecezji. Zachęcamy też do tego, by zachęcać i zapraszać znajomych do polubienia naszej Diecezji. Kanał na Facebooku jest zintegrowany z nowym portalem Diecezji, który także polecamy. Adres: www.cieszynska.luteranie.pl

      Wspominamy także ś.p. Annę Morys, która zmarła przed rokiem 27.09.2016 w wieku 90 lat. Wsp.: dwie córki z rodzinami, 3 wnuków z rodzinami, b i d rodzina

Wspomnienia: Wspominamy dzis ś.p. Jana Dudę, który zmarł przed rokiem 5.10.2016 w wieku 81 lat. Wsp.: żona, syn, b i d rodzina.

Dziękuję za ofiary złożone od rodzin na cele parafialne.

> Ogłoszenia > 08.10.2017 -XVII Niedziela po Trójcy Świętej