29.10.2017 – XX Niedziela po Trójcy Świętej

 

Hasło tygodnia:Oznajmiono ci człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.  Mi 6,8;

Jeszcze dziś po nabożeństwie spotkanie rodziców konfirmantów grupy młodszej.

Także dziś po południu o g. 17:00 w ramach obchodów 500 – lat Reformacji odbędzie się spektakl Teatru Exodus 3,14 z Warszawy pt.: Hairetikos czyli zdolny do wyboru. Wszystkich serdecznie zapraszam!

Porządek nabożeństw:

We wtorek  31.10. Święto Reformacji – nabożeństwo g. 17:00.  Zaś bezpośrednio po nabożeństwie w sali parafialnej projekcja filmu Luter.

W sobotę 1.11. Św. Zmarłych – nabożeństwo na cmentarzu g. 14:00.

W niedzielę za tydzień 05.11.2017r., nabożeństwo o zwykłej porze  tj. o g. 9:00. Jak zwykle w pierwsza niedzielę miesiąca będzie to nabożeństwo rodzinne. Serdecznie zapraszam całe rodziny. Po nabożeństwie zaś spotkanie w sali parafialnej przy kawie i ciastach. Serdecznie zapraszam!

Zapraszam na stałe cotygodniowe spotkania:

Środa                       godzina biblijna odwołana
Czwartek                16:30 spotkanie koła robótek
Piątek                      16:30 spotkanie tegorocznych konfirmantów, 17:30 spotkanie młodzieży, 19:00 próba chóru
Sobota                   10:00 próba chórku dziecięcego.  Serdecznie zapraszam!

Wychodząc z kościoła można zabrać kopertę Akcji diakonijnej: Kromka Chleba dla bliźniego… Jest to akcja parafialna tzn. że zebrane datki są przeznaczone na cele diakonijne w naszej parafii. Akcja trwać będzie do 31 października.

Od października rozpoczynamy zbieranie składki kościelnej. Nasi rejonowi będą jak co roku pukać do waszych drzwi. Składkę można także wpłacać na konto parafialne z dopiskiem: Ofiara na cele kultu religijnego – składka kościelna.

Drodzy! Ta składka jest wyrazem naszej odpowiedzialności za Parafię, dlatego kładę też na nasze serca uchwałę Synodu Kościoła, która mówi iż składka kościelna powinna wynosić 1% naszego dochodu. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać!

Przy wyjściu z kościoła serdecznie polecam literaturę religijną, nasz nowy Informator parafialny, najnowszy numer Zwiastuna. Przypominam też, że pod kościołem, cały czas czynny jest pokój dla rodziców z małymi dziećmi. Do takiej formy bycia na nabożeństwie serdecznie zapraszam!

Pragniemy dziś prosić o błogosławieństwo i prowadzenie dla naszych Jubilatów z minionego miesiąca. Dziękuję Jubilatom za złożone ofiary na cele parafialne.

W imieniu  Parafii Ewangelickiej w Goleszowie, serdecznie zapraszamy w niedzielę 5 listopada o godz. 16,00 na Koncert Reformacyjny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej ARTIS pod batutą Jean-Claude’a Hauptmanna, Wystąpią również wokaliści ARTIS, Wyższobramski Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Sikory oraz Miriam Matyja.

> Ogłoszenia > 29.10.2017 – XX Niedziela po Trójcy Świętej