Z życia naszego chórku dziecięcego

 

Czas szybko mija, z wakacji pozostały miłe wspomnienia, którymi dzielimy się na pierwszej wrześniowej próbie chórku. Przed nami przygotownie programów na nadchodzące Święto Żniw, Reformację, a to szczególny czas bo 500 – lecie Reformacji. Cieszymy się z nowych dzieci, które dołączyły do  chórku, są nimi: Cieślar Ksawier, Moskała Ala, Bukała Wiktoria, Szczypka Paulina, Samosiuk Marta, Skrzypiec Zuzia. Życzymy Wam wiele radości z śpiewania dla Pana.

W Święto Żniw z pełnymi koszykami idziemy do Kościoła by podziękować Bogu za tegoroczne obfite plony. „Dziękuję Ojcze za każdą kromkę chleba, za wszelką żywność co dajesz nam. W miłości Swojej  nas nosisz na Swych rękach. Dziękuję Ojcze za wszystko”. To słowa nowej skomponowanej pieśni, przez którą chcemy wyrazić Bogu naszą wdzięczność za Jego niezgłębioną miłość. Nadszedł znów październikowy dzień, a z nim Święto Reformacji. Słowami pieśni i wierszami dziękujemy Bogu za dzieło Reformacji, chcemy się uczyć od Marcina Lutra odwagi by zawsze bez względu na okoliczności stawać w obronie prawdy i dobra.

Rozpoczynamy ćwiczenie programu na Gwiazdkę, Święta, to piękny czas, śpiewamy kolędy, które wszyscy bardzo lubimy. Wszystkie te pieśni zwiastują nam radosną nowinę, w Betlejem przychodzi na świat Zbawiciel, nasz Odkupiciel. Biją dzwony, biją dzwony, głoszą nam radosną wieść, że Zbawiciel zszedł na ziemię aby pokój ludziom nieść. To jedna z pieśni która stawia nam pytanie, czy nasze serce otworzyliśmy i przyjęliśmy ten największy dar? Końcem grudnia stajemy znowu na scenie Cieszyńskiego Teatru, a to zawsze wielkie wyzwanie dla nowych dzieci. Po raz pierwszy na scenie Cieszyńskiego Teatru stanęli: Samosiuk Marta, Skrzypiec Zuzia, Moskała Ala, Cieślar Ksawier.

Dziękujemy naszym solistom: Jakubowi Dziadeckiemu, Ani Sztwiertnia, Julii Szwed za deklamowane Słowo, Julii Drużkowskiej, Najmilce Brudny, Julii Pisiut, Weronice Cieślar, Jędrkowi Kurdun za piękną grę na gitarze.

Dziękujemy naszym aktorom: Ani Twardzik, Wiktorii Szalbot, Julii Pisiut, Adasiowi Starzec, Ksawieremu Cieślar, Jakubowi Dziadeckiemu za piekne odegranie scen do pieśni Pasterze strzegli swoich stad.

Wszystkim dzieciom, całemu chórkowi dziękujemy za wykonane pieśni w Cieszyńskim Teatrze. Życzymy Wam dalszej wytrwałości w śpiewaniu na chwałę Pana.

Chcemy też serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za wzajemną współpracę i za pomoc w dowozie dzieci do Teatru. Życzymy Wam Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku.

Halina Macura i Joanna Starzec

 

Koncert „Dzieci śpiewają kolędy” – 28 grudnia 2017 r.  – kolejność chronologiczna

> Aktualnosci > Z życia naszego chórku dziecięcego