Z życia chórku dziecięcego

 

Początek wakacji – ile miłych wspomnień mamy z wycieczki chórku do Pszczyny, Park, Zagroda Żubrów, Skansen, a przejazd pociągiem Elff to była dla nas szczególnie miła atrakcja. Czas wakacji szybko minął, każdy z nas gdzieś powędrował, zwiedził nowe miejsca, poznał innych ludzi, wrażeniami dzielimy się na pierwszej wrześniowej próbie chórku. Przed nami czas przygotowania programów na Święto Żniw, Reformację i Święta Bożego Narodzenia. W tym roku wszyscy mogliśmy doświadczyć obfitego urodzaju plonów, za co w szczególny sposób chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu pieśnią ” Dziś chcemy o Panie za wszystko dziękować ” Tak, miłość Boża jest tak wielka, że nie jesteśmy jej w stanie w pełni ogarnąć, ani wyśpiewać, ale możemy się wyciszyć i za nią dziękować. Już od listopada przygotowujemy pieśni na Święta Bożego Narodzenia, by podzielić się tą radosną nowiną o Jezusie Chrystusie, który przychodzi na świat jako Zbawiciel.

Nadszedł czas by znowu stanąć na scenie Teatru w Cieszynie, to zawsze wielkie wyzwanie dla wszystkich dzieci. Po raz pierwszy na scenie Cieszyńskiego Teatru stanęli: Łukasz Szarzec, Ula Wałach i Martynka Żaczek, było to dla nich na pewno wielkie przeżycie. W trzech zaśpiewanych pieśniach chcieliśmy przekazać tą radosną nowinę – Na świat przychodzi Zbawiciel. Dzisiaj też Jezus przychodzi, staje przed tobą i czeka, czy swe serce otworzysz, czy swe serce otworzysz, czy swe serce otworzysz ? dziś pyta ciebie Pan.To słowa ostatniej zwrotki nowej skomponowanej pieśni „Cicho zasypia Betlejem”, która dotyka naszych serc i zadaje nam pytanie.

Dziękujemy wszystkim solistom za wykonane partie solowe: Kasi Plinta, Julii Szwed, Martynce Żaczek, Najmilce Brudny, Uli Wałach, Jędrkowi Kurdun, Jakubowi Dziadeckiemu, Julii Pisiut, Weronice Cieślar, Ani Twardzik, Ani Sztwiertnia, Julii Drużkowskiej za deklamowane Słowo.

Dziękujemy naszym wspaniałym aktorom: Kajetanowi Kurdun, Łukaszowi Szarzec, Ksawieremu Cieślar, Adasiowi Starzec, Julii Szwed, Paulinie Szczypka za wykonane role scenki do pieśni „Hen z dalekich wschodnich stron”, Dziękujemy Jędrkowi Kurdun za grę na gitarze.

Wszystkim dzieciom, całemu chórkowi dziękujemy za wykonane pieśni w Teatrze. Życzymy wam wytrwałości w dalszym śpiewaniu dla Pana i Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku. Otrzymaliśmy wiele miłych ciepłych słów za ten głęboki przekaz, niech będzie tylko Bogu chwała z Jego wielką miłość. W minionym roku do naszego chórku dołączyły nowe dzieci, a są to Łukasz Szarzec, Sara Ćwięczek, Ula Wałach. Bardzo się z tego cieszymy i życzymy wam wiele radości z śpiewania dla Pana. Dwie dziewczynki opuściły szeregi naszego chórku, a to z powodu zmiany miejsca zamieszkania, będzie nam ich brakowało. Pragniemy serdecznie podziękować Jadzi Choroba za czas 5 letniego śpiewania i Wiktorii Bukała za 1 rok śpiewania w naszym chórku. Niech ten czas śpiewania w chórku w Cisownicy pozostawi głęboki ślad w waszych sercach i niech jest motywacją do dalszego śpiewania w nowych miejscach gdzie teraz jesteście. Niech Pan Bóg was błogosławi.

Chcemy też serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za wzajemną współpracę, za zrozumienie, za pomoc w dowozie dzieci do Teatru. Życzymy wam Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku.

Halina Macura i Joanna Starzec

> Aktualnosci > Z życia chórku dziecięcego