Egzamin i konfirmacja

W niedzielę 13 września podczas nabożeństwa, odbył się egzamin tegorocznych konfirmantów. Pomimo, że tak późno nie był to wcale, drugi, termin poprawkowy. Ze względów epidemicznych Konfirmacja w tradycyjnym czerwcowym terminie nie mogła się odbyć. Na szczęście we wrześniu udało się przeprowadzić zarówno egzamin jak i samą konfirmację! Do egzaminu przystąpili: Kinga Jaroszewicz, Oliwia Kozieł, Marlena Matuszny, Julia Pisiut, Wiktoria Szalbot, Wiktor Brudny, Radosław Cieślar, Aleksander Kurdun, Szymon Pustelny, Wojciech Szwed. Tegoroczny egzamin, tak jak i w zeszłym roku, miał nieco inną formę. Nasi konfirmanci w czasie pandemii przygotowywali prezentację multimedialną Folderu Konfirmanta. Odpowiadali w nim, na kilka ważnych pytań: jaki jest ich ulubiony werset biblijny, ulubiona pieśń religijna. Tworzyli swoją własną modlitwę dziękczynną, dzielili się swoimi przemyśleniami na temat konfirmacji: czym ona jest dla Nich i jak wyobrażają sobie swoje życie po konfirmacyjne. Foldery, a szczególnie zawarte w nich przemyślenia były bardzo ciekawe, a w niektórych przypadkach bardzo dojrzałe! Wszyscy zostali dopuszczeni do konfirmacji.
I tak dnia 20 września, podczas uroczystego nabożeństwa, nasi konfirmanci wobec całego zboru złożyli wyznanie swej wiary i potwierdzili przymierze z Bogiem ślubując Mu wierność i posłuszeństwo. Mam nadzieję, że ten ważny dzień pozostanie na długo w ich pamięci, a biskość Boga i miłość naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa będzie im towarzyszyć na wszystkich drogach ich coraz bardziej dojrzałego życia.
Wszystkich tegorocznych konfirmantów serdecznie zapraszamy na spotkania młodzieżowe i zachęcamy do aktywnego udziału w życiu parafii!

> Aktualnosci > Egzamin i konfirmacja