25.10.2020 r. – XX Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia: „Oznajmiono ci człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem. Mi 6,8;

Porządek nabożeństw:
W sobotę 31.10. Święto Reformacji – nabożeństwo g. 17:00.
W niedzielę 1.11. Św. Zmarłych – nabożeństwo w kościele g. 9:00. oraz jeśli będą chętni drugie dodatkowe o g. 12:00. Serdecznie zapraszam! Nabożeństwo na cmentarzu zostaje odwołane.

Ze względu na znaczny wzrost zachorowań wszystkie spotkania w tygodniu zostają zawieszone do odwołania.

Wychodząc z kościoła można zabrać kopertę Akcji diakonijnej: Kromka Chleba dla bliźniego… Jest to akcja parafialna tzn. że zebrane datki są przeznaczone na cele diakonijne w naszej parafii. Akcja trwać będzie do 8 listopada.
Przy wyjściu z kościoła serdecznie polecam literaturę religijną, najnowszy numer Zwiastuna nowy numer Informatora parafialnego. Są w nim zawarte nowe zasady wpłacania składki kościelnej. W tym roku rejonowi nie będą bowiem odwiedzać naszych domów, składkę należy wpłacać na konto parafii lub w kancelarii parafialnej. Jeśli wpłacamy ją na konto prosimy o dopisek: Ofiara na cele kultu religijnego – składka kościelna.
Drodzy! Ta składka jest wyrazem naszej odpowiedzialności za Parafię, dlatego kładę też na nasze serca uchwałę Synodu Kościoła, która mówi iż składka kościelna powinna wynosić 1% naszego dochodu. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać!
Przypominam też, że pod kościołem, cały czas czynny jest pokój dla rodziców z małymi dziećmi. Do takiej formy bycia na nabożeństwie serdecznie zapraszam!
Polecam także ulotki corocznej akcji: Prezent pod choinkę.
Pragniemy dziś prosić o błogosławieństwo i prowadzenie dla naszych Jubilatów z minionego miesiąca. Dziękuję też za ofiary złożone od jubilatów.

Z karty żałobnej ogłaszam, iż w miniony czwartek 22.10. zmarła ś.p. Helena Sikora zd. Jaworski, która przeżyła lat 79. Jej pogrzeb odbędzie się jutro tj. w poniedziałek 26.10. o g. 13:00 z kościoła w Goleszowie na miejscowy cmentarz.

Wspomnienie:
Wspominamy dzis ś.p. Karol Kisza, który zmarł 14 września 2019 r. w wieku niespełna 85 lat. Wspominają go: żona, syn z żoną, córka z mężem, 2 wnuków z żonami, prawnuk, b i d. rodzina.
Wspominamy także ś.p. Pawła Żarłok, który zmarł 19.10. w wieku 97 lat. Jego pogrzeb odbył się w miniony piątek. Dziś wspominają go: żona córka, zięć, syn, synowa, wnuczka, dwóch wnuków, b i d rodzina.

> Ogłoszenia > 25.10.2020 r. – XX Niedziela po Trójcy Świętej