29.11.2020 r. – I Niedziela Adwentu

Hasło tygodnia: „Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy On i zwycięski.” Za 9,9

Porządek nabożeństw:
W niedzielę za tydzień 06.12. druga niedziela Adwentu, nabożeństwo o g. 9:00 oraz drugie dodatkowe o g. 12:00. Po obu nabożeństwach spowiedź i Komunia Święta. Serdecznie zapraszam!
Jeszcze dziś o 15:50 w TV3 nabożeństwo z Cieszyna. Serdecznie polecam.
Ze względów epidemicznych postanowiliśmy na konferencji duchownych, iż w tym roku w całej diecezji nie będzie tygodniowych nabożeństw adwentowych. W zamian zapraszam co środę 2, 9 i 16 grudnia na Wieczory adwentowe 3×45. Na żywo! – przygotowała je Chrześcijańska Telewizja Internetowa. Będą to transmisje z Parafii Ewangelickiej w Gliwicach. Już teraz serdecznie zapraszam!
Z tych samych powodów nie odbędzie się też tradycyjna gwiazdka dla dzieci. Ale będziemy chcieli podczas wszystkich nabożeństw Świątecznych obdarowywać dzieci
prezentami. A na nabożeństwa w II dzień Świąt Bożego Narodzenia chcemy zaprosić przede wszystkim rodziny z dziećmi. Pozostałe dzieci, chore lub na kwarantannie
otrzymają prezent w późniejszym czasie.
Ze względu na to, iż mamy zmniejszona liczbę osób podczas nabożeństw, a przez to dużą rotację osób i aby dać szansę wszystkim, którzy chcą złożyć tradycyjną ofiarę na paczki dla dzieci, tę ofiarę będziemy zbierać przy wyjściu z kościoła w skarbonce przez cały Adwent.
Pragniemy dziś prosić o błogosławieństwo i prowadzenie dla naszych Jubilatów z minionego miesiąca. Dziękuję też za ofiary złożone od jubilatów.
Trwa zbieranie składki kościelnej. W tym roku, ze względów epidemicznych, rejonowi nie odwiedzają naszych domów, składkę należy wpłacać na konto parafii lub w kancelarii
parafialnej. Jeśli wpłacamy ją na konto prosimy o dopisek: Ofiara na cele kultu religijnego – składka kościelna.
Drodzy! Ta składka jest wyrazem naszej odpowiedzialności za Parafię, dlatego kładę też na nasze serca uchwałę Synodu Kościoła, która mówi iż składka kościelna powinna
wynosić 1% naszego dochodu. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać!
Jeśli kogoś nie stać, jest w trudnej sytuacji finansowej proszę o zgłoszenie. Możliwe jest zwolnienie ze składki.
Przy wyjściu z kościoła serdecznie polecam literaturę religijną, najnowszy numer Zwiastuna nowy numer Informatora parafialnego.
Do nabycia są już świece WDPD w cenie 5 zł., opłatki wigilijne, kalendarze książkowe, z Biblią na co dzień.
Od dziś rozpoczynamy też coroczną zbiórkę adwentowo-godową na media. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.
Prenumerata Zwiastuna roczna 130 zł, półroczna 65 zł.
Przypominam też, że pod kościołem, cały czas czynny jest pokój dla rodziców z małymi dziećmi. Do takiej formy bycia na nabożeństwie serdecznie zapraszam!

> Ogłoszenia > 29.11.2020 r. – I Niedziela Adwentu