Podsumowanie roku chórku dziecięcego

Czas ostatnich dwóch lat oprócz minionego roku nie był łatwy dla naszego chórku, śpiewaliśmy ostatni raz w Styczniu 2020 w Domu Opieki „EMAUS” w Dzięgielowie po zimowych wakacjach rozpoczęliśmy w Marcu pierwszą próbę i niestety nastąpiła przerwa niezależna od nas z powodu pandemi aż do Września, zdążyliśmy wyćwiczyć pieśni na Święto Żniw i znowu kolejne wstrzymania od Października 2020 aż do Kwietnia 2021 Był to bardzo trudny czas gdy nie mogliśmy się spotykać i ćwiczyć pieśni, nieśliśmy wszystko w modlitwie by mogły nastąpić zmiany, by można było się  spotykać z dziećmi już regularnie bez przerw i ćwiczyć pieśni by nimi się dzielić na poszczególnych nabożeństwach co już od Maja 2021 było możliwe z czego się cieszyliśmy. W Czerwcu opuściło nasz chórek 11 dzieci bardzo dobre głosy jak ptaszki wyfrunęli bo to był już ich czas by dalej się rozwijać w młodzieży, zespole i chórze. Pożegnaliśmy ich dziękując za te wszystkie piękne lata śpiewania w chórku dziecięcym za ich wytrwałość i zaangażowanie. Jeszcze raz dziękujemy Ani Twardzik za 10 lat śpiewania w chórku dziecięcym w kolejności jest Najmilka Brudny 9 lat śpiewania w chórku dziecięcym, Jakub Dziadecki, Jędrek Kurdun i Julia Drużkwska za 8 lat śpiewania w chórku dziecięcym, Weronice Cieślar i Ani Sztwiertnia za 5 lat śpiewana w chórku dziecięcym, Uli Wałach i Łukaszowi Szarzec za 3 lata śpiewania w chórku dziecięcym, Oli i Michałowi Cieślar za 2 lata śpiewania w chórku dziecięcym. Nasz chórek został bardzo uszczuplony, parę dzieci po pandemi nie wróciło, ale mimo tego nie zrażając się modliliśmy się o nowe dzieci i Pan je darował za co jesteśmy wdzięczni Panu Bogu. Do pozostającej piątki dzieci z Anią Starzec która dołączyła w 2019 jeszcze przed pandemią, w 2021 dołączyły dzieci nowe a to: Adaś Szczypka, Lidzia Michałek, Kinga Cierniak, Szymek Konecki, Ola Żaczek, Martynka Sztwiertnia, Julia Nowak, Monika Plinta  Janeczka Brudny Nina Polok, Kajetan Szalbot i Sofia Morikon. Cieszymy się że dołączyła do naszego chórku Sofia tym samym tworzymy chórek międzynarodowy, każdy tylko kto chce może śpiewać w  chórku, zachęcamy wszystkie dzieci pragnące śpiewać dla Pana by także dołączyły.                                                        

         Czas szybko biegnie i po 2 letniej przerwie z powodu pandemi mogliśmy  znowu stanąć  na scenie Cieszyńskiego Teatru w Cieszynie. Było to dla nas wielkie wyzwanie z 17 dzieci 3 zachorowało 11 dzieci stanęło po raz pierwszy na scenie także było to dla nich wielkie emocjonalne przeżycie, ale poradziły sobie świetnie i odważnie zaśpiewały wszystkie pieśni.

           Dziękujemy wszystkim chórzystom za wykonane pieśni w Teatrze, naszym aktorom: Adasiowi Starzec, Kajetanowi Kurdun, Sofii Morikon, Paulinie Szczypka, Oli Żaczek i Lidzi Michałek za przedstawienie pięknej scenki z Ewangelii Łukasza.

           Dziękujemy też naszym solistom Kajetanowi Kurdun i Kajetanowi Szalbot w pieśni W małym miasteczku Betlejem oraz za grę naszemu wiolonczeliście Kajetanowi Kurdun.

            Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w dowozie dzieci do Teatru oraz wszystkim babciom i dziadkom że zawsze są gotowi służyć swoim wnukom czy to w nauczaniu słów pieśni czy pomoc swoim samochodem.

            Cieszymy się też bardzo że mogliśmy wykonać ten piękny program w Domu Ludowym w Równi na spotkaniu Swiąteczno – Noworocznym dla seniorów Dziękujemy też serdecznie Olkowi Kurdun za piękne wykonanie dwóch kolęd instumentalnie za jego gotowość do służenia. Pięknym echem odbił się nasz występ w Równi i pozostał głęboko w sercach Równian za co dziękujemy Panu.

              Wszystkim chórzystom, rodzicom i dziadkom życzymy Bożego Błogosławieństwa w rozpoczętym Nowym Roku a dzieciom dobrych wakacji.

              Z serdecznymi pozdrowieniami    

              Halina Macura  i  Joanna Starzec

> Aktualnosci > Podsumowanie roku chórku dziecięcego