12.01.2020 r. – I Niedziela po Epifanii

Hasło tygodnia: „Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.” Rz 8, 14;

Jeszcze dziś po kazaniu spowiedź i Komunia Święta. Dziś przed kościołem kwestować będą wolontariusze WOŚP. Przypomnę, że kwestują na sprzęt dla małych dzieci.
Porządek nabożeństw: W niedzielę za tydzień 19.01.2020r. nabożeństwo o zwykłej porze tj. o godz. 9:00.
Serdecznie zapraszam!
W niedzielę 2 lutego chcemy przeżywać następne nabożeństwo rodzinne, zaś po nabożeństwie odbędzie się sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne. Wszystkich serdecznie zapraszam.
Środa g. 18:00 godzina biblijna.
Ze względu na rozpoczynające się ferie spotkanie konfirmantów, młodzieży, chórek dziecięcy, szkółka niedzielna nie odbędą się. Także chór ma przerwę w próbach do pierwszego piątku w lutym.
W sobotę 1 lutego o g. 17:00 w sali parafialnej będzie można zobaczyć monodram „Twarzą w twarz” w wykonaniu Cieszki Żółtko. Wstęp wolny. Wszystkich już teraz serdecznie zapraszam!
Przy wyjściu z kościoła serdecznie polecam literaturę religijną. Najnowszy numer Zwiastuna i nasz Informator Parafialny.
Można nabywać też Kalendarze Książkowe wraz z dodatkiem Z Biblią na co dzień. Polecam też piękny, nasz parafialny kalendarz, zdjęcia wykonał p. Andrzej Pilch (8zł).
Parafia nasza wraz z Parafią w Drogomyślu organizuje dwa wydarzenia:
1. Wycieczka do Rumunii 10-14.06.2020 (weekend Boże Ciało) Śladami pamiątek po ewangelickich Sasach i nie tylko. Wspaniały program z wieloma obiektami z listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, prawdziwa historia księcia Vlada Palownika zwanego Drakulą, wspaniałe krajobrazy. Cena całkowita: 1300 zł. Szczegóły na stronie www i w kancelarii parafialnej. Do dyspozycji mamy 20 miejsc, liczy się kolejność zgłoszeń.
2. Letni obóz (kolonie) dla dzieci i młodzieży 16-26.08.2020 w Jantarze nad morzem. Wspaniały ośrodek, w programie zwiedzanie Malborka, Fromborka, Elbląga i oczywiście odpoczynek na plaży. Będzie też śpiew, modlitwa i historie biblijne. Koszt całkowity: 1250 zł. (przejazd pociągiem, wyżywienie, wycieczki, wstępy, ubezpieczenie) Dla dzieci od lat 10 + do młodzieży.

Przypominam też, że pod kościołem, cały czas czynny jest pokój dla rodziców z małymi dziećmi, gdzie można na ekranie TV oglądać i przeżywać nabożeństwo. Do takiej formy bycia na nabożeństwie serdecznie zapraszam!

Wspomnienie:
Wspominamy dziś ś.p. Pawła Puczek, który zmarł w miniony czwartek 9 stycznia br. w wieku 86 lat. Jego pogrzeb odbył się wczoraj 11 stycznia z kościoła na cmentarz parafialny. Wspominają: bratanica z rodziną, b i d rodzina.

> Ogłoszenia > 12.01.2020 r. – I Niedziela po Epifanii