Z życia chórku dziecięcego

 

Czerwiec, powoli dobiegliśmy do końca roku chórkowego, miłe ostatnie spotkanie przed wakacjami na które  dzieci z utęsknieniem czekają. Pożegnaliśmy dwie odchodzące dziewczynki Julię Pisiut i Wiktorię Szalbot, bardzo nam żal, że już nas opuszczają, będzie nam ich brakowć, ale jak ptaszki z gniazdka wylatują, tak i one biegną dalej by rozwijać swoje zdolności którymi ich Pan Bóg obdarował. Dziękujemy Julii Pisiut za 9 lat śpiewania i Wiktorii Szalbot za 8 lat śpiewania w chórku dziecięcym, za ich wytrwałość. Życzymy Wam byście z radością dalej śpiewały dla Pana angażując się w różnorodną pracę w Parafii. Niech Pan Bóg Wam dalej obficie błogosławi.

Czas wakacji szybko  mija, spotykamy się znowu na pierwszej próbie by rozpocząć ćwiczenie pieśni na Święto Żniw, dzielimy się wrażeniami z wakacji, a było co wspominać. Niektóre dzieci powędrowały bardzo daleko, nawet do Afryki by zobaczyć słonie, tygrysy i inne zwierzęta, które u nas możemy oglądać tylko w ZOO.

W Święto Żniw pragniemy pieśniami i wierszami dziękować Panu Bogu za wszystko co nam w tym roku darowł. Rok był niełatwy dla rolników, a jednak Pan Bóg znowu nas tak obficie zaopatrzył w żywność, możemy oglądać w tym wielką miłość Boga, Jego łaskę i miłosierdzie na które nie zasługujemy. Szybko biegną kolejne próby, przygotowujemy programy na Reformację, Gwiazdkę, Święta Bożego Narodzenia i Teatr, ani się nie oglądneliśmy, a już nadszedł czas by znowu stanąć na scenie Teatru Cieszyńskiego. To szczególny czas i wyzwanie dla wszystkich chórzystów. Po raz pierwszy na scenie Teatru w Cieszynie stanęli: Lidzia Lipowczan i Michał Cieślar, było to dla nich napewno wielkie przeżycie. Są to nowe dzieci, które dołączyły do chórku w roku 2019 wraz z Olą Cieślar, z czego się bardzo cieszymy. Życzymy im wytrwałości w dalszym śpiewaniu na chwałę Pana.

Dziękujemy naszym solistom: Ani Twardzik, Najmilce Brudny, Michałowi Cieślar, Weronice Cieślar, Ani Sztwiertnia, Jędrkowi Kurdun, Jakubowi Dziadeckiemu, Marcie Sztwiertnia, Lidzi Lipowczan, Uli Wałach, Jędrkowi Kurdun także za grę na gitarze.

Dziękujemy też naszym wspaniałym aktorom: Paulinie Szczypka, Łukaszowi Szarzec, Kajetanowi Kurdun, Adasiowi Starzec i Ksawierowi Cieślar, za piękne przedstawienie sceny do pieśni Wesoła Nowina, która mogła przez to jeszcze wymowniej przemawiać.

Dziękujemy Kajetanowi Kurdun, Martynce Żaczek, Lidzi Lipowczan, Ksawierowi Cieślar za wypowiedziane Słowo Boże z Psalmu, Ewangelii i Listów, a Adasiowi Strzec za piękne życzenia Świąteczno Noworoczne zadeklamowane w gwarze.

Wszystkim chórzystom dziękujemy za wykonane pieśni w Teatrze, życzymy wam dalszej wytrwałości i radości w śpiewaniu na chwałę Pana, niech Pan Bóg was błogosławi. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wzajemną współpracę, za pomoc w dowozie dzieci do Teatru w Cieszynie. Życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym Nowym Roku.     

Halina Macura i Joanna Starzec

> Aktualnosci > Z życia chórku dziecięcego