17.09.2017 – XIV Niedziela po Trójcy Świętej

 

Hasło tygodnia: „Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw Jego!” Ps 103, 2;

Jeszcze dziś po nabożeństwie w sali parafialnej spotkanie z rodzicami tegorocznych konfirmantów.

Porządek nabożeństw:

W niedzielę za tydzień 24.09.2017r., nabożeństwo o g. 9:00. Serdecznie zapraszam!

Zapraszam na stałe spotkania:

Środa g. 18:00 godzina biblijna
Czwartek g. 16:30 spotkanie koła robótek
Piątek  g. 16:30 spotkanie tegorocznych konfirmantów
g. 17:30 spotkanie młodzieży
g. 19:00 próba chóru
Sobota g. 15:00 próba chórku dziecięcego.
Serdecznie zapraszam!

W sobotę 7 października w ramach obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji pragniemy zorganizować wycieczkę do Zamku Sułkowskich w Bielsku, gdzie są dwie piękne i wartościowe wystawy o tematyce reformacyjnej. Tam też spotkamy się z prof. Ewą Chojecką która te wystawy nam przybliży. Następnie udamy się do leśnego kościoła w na bielskich błoniach, a jeśli pogoda dopisze to także do ołtarza europejskiego na górze Kotarz. Później przez przełęcz salmopolską powrócimy do Cisownicy. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wszystkich serdecznie zachęcam.

Pamiątki założenia 24 wrzesień:

Kozakowice g. 10:30, kazanie: ks. Łukasz Gaś z Cieszyna

Przy wyjściu z kościoła serdecznie polecam literaturę religijną, najnowszy numer Zwiastuna. Przypominam też, że pod kościołem, cały czas czynny jest pokój dla rodziców z małymi dziećmi.

Diakonia Kościoła zwraca się z apelem o udzielenie pomocy 13-letniemu Łukaszowi, naszemu ciężko choremu współwyznawcy z Brennej, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Indywidualnych wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto Diakonii Kościoła z dopiskiem: „dla Łukasza”. Numer konta (78 1240 1037 1111 0000 0693 1384), znajdują się na tylnej okładce, aktualnego numeru Zwiastuna Ewangelickiego (17/2017) lub na naszej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia lub w kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty obiadów, dostarczanych do domu w ramach akcji “Obiady na kółkach”. Obiady można zamówić w Centrum Misji i Ewang. Cena 10 zł.

Zaproszenia do obejrzenia spektaklu laserowego z okazji 500 lat Reformacji, który odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 20.00 na dziedzińcu zamku Rycerskiego w Dzięgielowie Wstęp wolny!

Wspominamy dziś ś.p. Wandę Bereżańską, która zmarła 7 września w wieku 68 lat. Jej pogrzeb odbył się w poniedziałek 11 września z kościoła na cmentarz parafialny. Wspominają ją: córka i syn z rodzinami, bliższa i dalsza rodzina.

W imieniu Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Dzięgielowie zwracam się z serdeczną prośbą o ogłoszenia w niedziele 17 i 24 września zaproszenia do obejrzenia spektaklu laserowego  z okazji 500 lat Reformacji, który odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 20.00 na dziedzincu zamku Rycerskiego w Dzięgielowie ( ul. Zamkowa 38). Wstęp wolny !

Pokaz laserowy to nowy rodzaj sztuki, który powstał przez połączenie muzyki z nowoczesnymi technologiami wizualnymi jakim jest światło laserów, różnorodność kolorów, kinetycznych kształtów w technologi 3D. Pokaz to 1000 obrazów ukazujących historię Reformacji,oraz początki chrześcijaństwa ,  po współczesność naszego Ewangelickiego Kościoła w Polsce. Treść wizualna jest idealnie zsynchronizowana z muzyką co sprawia, że przenosi publiczność w inny wymiar przeżyć artystycznych i duchowych dotychczas jeszcze nie spotykanych. Na muzykę składaja się utwory takich artystów jak : J.S. Bach; A. Vivaldi ; F. Mendelssohn – Bartholdy, W. Kilar ; A. Agricola ; G.F. Telemann. Pokaz trwa ok 45 minut.  Spektakl odbędzie się w szczególnej przestrzeni i klimacie dziedzinca XV wiecznego zamku Rycerskiego w Dzięgielowie.Wstęp wolny. Zapewniony jest parking.

Proszę o zachęcenie do udziału w tym spektaklu parafian. Bardzo serdecznie dziękuję za ogłoszenie i zachęcenie.

> Ogłoszenia > 17.09.2017 – XIV Niedziela po Trójcy Świętej