Cmentarz parafialny

Jeśli ktoś regularnie odwiedza nasz cmentarz parafialny zapewne zauważył, iż z roku na rok jest na nim coraz mniej wolnego miejsca. Jest też wiele grobów, które od lat nie są pielęgnowane oraz takich, które od lat nie są opłacone.
Regulamin cmentarny mówi, iż przy pogrzebie grób należy opłacić na 20 lat. Po tym okresie można przedłużyć opłatę o kolejne 10 lat (jest to kwota 400 zł). Można też nie przedłużać prolongaty, wtedy grób przechodzi na własność Parafii i może być ponownie użyty do kolejnego pochówku.
Z obserwacji wynika, że na naszym cmentarzu jest wiele grobów, których opłata po 20 latach nie została przedłużona, czyli de facto przeszły na własność Parafii, ale są one pielęgnowane i zadbane.
Dlatego też Para Parafialna na ostatnim spotkaniu postanowiła zwrócić się z apelem do wszystkich, aby uregulować sprawy własności grobów. Chcielibyśmy wiedzieć, które groby nie będą już opłacane i tym samym pozostają do dyspozycji Parafii.
Postanowiliśmy także, na ile to będzie możliwe, dotrzeć do rodzin, których opłata upłynęła już 5 lat temu, z zapytaniem czy chcą nadal opłacać groby swoich bliskich, czy też z nich rezygnują?

Kontakt: tel. 502 73 44 07, 33 858 60 81
Kancelaria Parafialna środa 15:00 – 18:00, piątek 9:00 – 12:00
Rada Parafialna Parafii Cisownica

> Aktualnosci > Cmentarz parafialny